logo EXPRES AUTO s.r.o.
Expresauto racing team

+420 602 292 200 +420 602 304 841

+420 476 755 738info@expres-auto.cz

Automyčka Litvínov

POWERMAX čistič filtru pevných částic DPF 375ml 33450 Ean: 4042292334506

  • Kód výrobce: 33450
  • Objednací kód: 04543-33450
  • Název: POWERMAX čistič filtru pevných částic DPF 375ml 33450
  • Ean: 4042292334506
  • SLEVA 0 % z ceny na prodejně: 553
  • 553

Popis

DPF Power Clean je vysokovýkonný čistič filtru pevných částic. DPF Super Clean je speciální dieselové aditivum, které se používá jako pomoc při regeneraci systému filtru pevných částic. Použití tohoto přípravku je nejekonomičtější způsob čištění a ochrany filtru pevných částic! Produkt je vhodný pro všechny dieselové motory a je mísitelný se všemi dieselovými palivy. Produkt zajišťuje výkonné čištění filtru (DPF / FAP) během jízdy, zvyšuje teplotu výfukových plynů ve filtru pevných částic přičemž dochází k spalování  pevných částic. Žádná montáž a demontáž, žádné stání během čištění, žádné problémy a ani žádné formování druhotných emisí.    

OBLAST POUŽITÍ

Pro auta s filtrem pevných částic.

APLIKACE

Přípravek přidejte do palivové nádrže před tankováním. Pozor, nepředávkujte produkt!

Nejnovější testy prokázaly, že produkt je vhodný i pro vozidla s ADM modulem. Nenastává žádná chemická reakce mezi samotným produktem a originální náplní v nádobce od výrobce. Produkt je tedy vhodný pro všechny automobily s DPF filtrem a nezáleží o jakou značku se jedná, v jakém roce bylo auto vyrobeno a jaký typ DPF filtru má namontovaný.

OPAKOVACÍ CYKLUS

Každé 3 měsíce kvůli prevenci.

DÁVKOVÁNÍ A DOBA PŮSOBENÍ  375ml / 60-80 l paliva       Působí během jízdy  

Filtr pevných částic se musí čas od času zbavit usazených nečistot. DPF filtr je dlouhodobě téměř bezúdržbový. V pravidelných cyklech se sám regeneruje. Řídící jednotka rozpozná zanesený filtr díky snímačům vyvolá proces regenerace a filtr se vyčistí. Dochází přitom k umělému zvýšení teploty výfukových plynů ve filtru tak, aby saze a nečistoty vyhořely.

Počet regeneračních cyklů však není nekonečný a tak po přibližně 100.000 ujetých kilometrech je filtr natolik znečištěn, že již není schopen automatické regenerace. Nastává problém, auto nejede tak jak by mělo, je třeba filtr vyměnit za nový. Jenže cena filtru se může u některých značek vozidel vyšplhat i přes 4.000 €. Proto je výhodnější filtr vyčistit. Po odborném servisním vyčištění je filtr opět připraven sloužit a není třeba utrácet spoustu peněz za nový.

Proč se zanáší filtr pevných částic?

Příčina

Spôsob Způsob jízdy a hlavně jízda na krátké vzdálenosti způsobuje, že teplota ve filtru nedosahuje potřebné hodnoty aby se částice zcela vypálili. Navíc při automatické regeneraci, kdy se palivo vstřikuje do spalovací komory ve větším množství pro dosažení vyšší teploty nastává riziko, že regenerace může být přerušena vypnutím motoru nebo může být dokonce výrazně omezena právě městskou jízdou.

Důsledek

Nadměrné ukládání pevných částic ve filtru způsobuje jeho postupné zanášení.

Problém

Dochází k indikaci poruchy z OBD systému k řidiči (varovná kontrolka). Snížení výkonu, zvýšení spotřeby paliva a později úplné selhání vozidla (nouzový režim).

Řešení

Regenerace filtru pomocí aditiv. Snadná a rychlá aplikace. Neabrazivní čištění. Snížené náklady na opravy a provoz.