Stírací lišty

Sdílej:
  • Valeo – originální stěrače
  • Bosch – originální stěrače
  • Power – stěrače za skvělou cenu
  • Sheron

Vedle systémů jako ABS, ASR nebo Airbag jsou důležitým bezpečnostním prvkem také kompletní stěračové systémy (včetně stíracích lišt). Nejdůležitějším prvkem stěrače je stírací lišta. Ta má za úkol oddělit vodní film na skle a beze zbytku jej odstranit ze zorného pole. Dále do této skupiny patří stěrače, ramínka stěračů, stěrače hlavních světlometů a stěračové motorky.

Stírací lišty BOSCH TWIN jsou pro velmi rychlou a pohodlnou výměnu vybaveny systémem Quick Clip, kdy balení stíracích lišt obsahuje sadu plastových úchytů a také jeden předmontovaný přímo na stírací liště pro snadnou výměnu.

Stírací lišty BOSCH Twin jsou vybavení stírací gumou složenou ze dvou materiálů – tvrdého stíracího hrotu a měkkého spoje pro dosažení maximální kvality a účinnosti stíraní. V kombinaci s přítlačnou lištou na straně řidiče se jedná o provedení TWIN SPOILER.

Žhavou novinkou v sortimentu stěračů jsou lišty AEROTWIN. Úspěch systému Aerotwin je založen především na užitných vlastnostech. Místo třmenového systému s kloubovými částmi se nový bezkloubový stírač skládá z jednodílného pryžového profilu s integrovaným spoilerem. Dvě pružné lišty rozdělují přítlačný tlak rovnoměrně po celé délce stírátka. Tím se zvyšuje účinek stírání při vyšších rychlostech jízdy. V porovnání s třmenovým systémem má systém Aerotwin pouze poloviční výšku. Plochá konstrukce zlepšuje aerodynamiku stírátka a výrazně snižuje aerodynamický hluk. Kromě toho nový systém méně ovlivňuje výhled z vozidla během stírání. Plochá raménka stěračů jsou navíc v klidové poloze skryta za kapotou motoru.

V minulém roce přišlo na trh několik vozidel, která jsou sériově vybavena inovovaným stírátkem (Volkswagen, Audi, Renault, Ford, Škoda a Seat). Bosch očekává, že v příštích šesti letech bude více než 80 procent všech nových vozidel v Evropě vybaveno tímto stíracím systémem. Bosch nyní vyvíjí také takzvané zpětně kompatibilní varianty nového systému stěračů pro modely automobilů starší konstrukce, které nebyly v prvovýbavě vybaveny systémem Aerotwin.

Od uvedení na trh v roce 1999 získal Bosch za systém Aerotwin několik cen za inovaci, jako Pace Award 2002 odborného listu USA Automotive News a poradenské společnosti Cap Gemini Ernst & Young. Jméno Aerotwin poukazuje na vynikající aerodynamické vlastnosti a osvědčenou stírací gumu složenou ze dvou druhů materiálů (u stěračů Bosch zavedenou v roce 1994 jako techniku Twin).

Zákaznická linka

602 292 200

476 755 738

napište nám